יום גיבוש לעובדים

טים דיינמיקס מתמחה בארגון ימי גיבוש לעובדים וארגונים בכל סדר גודל, כולל יצירת הפעלות וסדנאות בהתאמה אישית לצרכי הארגון ולפי המיתוג שלו ותחום עיסוקו. החברה בעלת צוות מוכשר, יצירתי ומלא אנרגיות שישמח להפעיל את העובדים שלכם בשטח ולהדריך אותו בין הפעילויות והתחרויות השונות.

יום גיבוש לעובדים זו המומחיות שלנו ולכן אם אתם זקוקים ליום שכזה אנו נשמח להכיר אתכם ואת הארגון שלכם, להציג לכם את קטלוג הפעילויות הייחודיות והמקוריות שלנו וכמובן במידה ולא מצאתם פעילויות הרלוונטיות עבורכם – נשמח לייצר עבורכם פעילויות מותאמות אישית לצרכים שלכם.

אז מהו יום גיבוש לעובדים וכיצד הוא מורכב?

יום גיבוש לעובדים הוא יום בו המעסיק מוציא את העובדים בארגון למעין יום חופש, אולם שיום החופש הינו בארגון החברה. כלומר החברה מפיקה עבור העובדים יום, ערב או יותר מכך, המלא בפעילויות, סידור אוכל ולעתים גם סידורי לינה. כמובן שהחברה דואגת גם להסעות, ביטוח, מאבטח אם צריך ועוד.

יום גיבוש לעובדים יהיה בדרך כלל בנוי מאטרקציות ו/או פעילויות שונות, הפסקות לאוכל בין לבין ועוד. לעתים ימי הגיבוש נועדו רק לכיף ולאוורור העובדים ושחרורם מהלחץ היומיומי ולעתים יום הגיבוש בעל מטרות נוספות כמו גיבוש עובדים חדשים אל צוות קיים, חידוד או מציאת תכונות אופי בעובדים, גיבוש למנהלים שכולל גם הכשרות מקצועיות ועוד.

האם יום גיבוש הוא בהכרח יום אחד?

התשובה היא לא כמובן. יום גיבוש נקרא כך כיוון שבדרך כלל מדובר ביום אחד, אולם לעתים מדובר בסוף שבוע או אפילו שבוע נופש לעובדים, לעתים יומיים, לעתים שלושה ימים וכו'. כמובן שבמקרה כזה זה לא יקרה יום גיבוש אלא סופ"ש גיבוש או כמה ימי גיבוש וכו'.

יום גיבוש לעובדים

היתרונות של ימי גיבוש בעסק שלכם:

  • טעינת מצברים – בראש ובראשונה אתם מספקים לעובדים שלכם מעט זמן להתאווררות. כולנו חיים במרוץ היום יומי הקדחתני להשגת חיים טובים יותר ו/או מטרות כלשהן. המרוץ לא נגמר עד שאנחנו נגמרים ולכן חשוב לזכור לעצור מדי פעם, לחיות, ליהנות, לחוות ולהתאוורר כמובן. עובד שמותש נפשית ויש עליו עומס נפשי מצטבר עשוי שלא לעבוד כראוי ובוודאי שלא למצות את מלוא הפוטנציאל שלו בעבודה.
  • גיבוש הצוות – בין אם הרגע קיבלתם עובדים חדשים למחלקה החדשה בעסק ואתם רוצים לגבש אותם במהירות אל יתר העובדים בעסק ובין אם אתם פשוט רוצים לגבש את העובדים שכבר עובדים בעסק זמן מה – הרי שמדובר במשימה חשובה מאוד. עובדים מגובשים הם עובדים שנוח ונעים להם יותר במקום העבודה שלהם ולכן גם יתפקדו טוב יותר בענייני תפקידם בחברה.
  • מציאת תכונות אופי – בין אם אתם רוצים לאפשר לעובדים לחדד כישורים לא מלוטשים ובין אם אתם רוצים לקדם עובד לניהול או סתם לבחון את העובדים ותכונות האופי שלהם כדי להתנהל בצורה נכונה מולם ולנהל אותם בצורה נכונה ומקצועית הרי שימי הגיבוש הללו אמורים לעשות את העבודה.

האם כדאי לארגן בעצמנו או דרך חברה חיצונית?

כעת נכנסת השאלה האם אנחנו רוצים לארגן את יום הגיבוש בעצמנו או דרך חברה חיצונית. הרי שדרך חברה חיצונית זה עולה כסף ומצד שני הזמן והמשאבים הנוספים שנשקיע בארגון יום גיבוש לעובדים בעצמנו או לאפשר לאחד העובדים לבצע את זה – אלו עלויות שגם ככה עשויות להתקזז עם עלויות החברה החיצונית.

מול חברה חיצונית ניתן לאפיין ולהגדיר את המטרות של יום הגיבוש ואת הצרכים שלנו ובהתאם לכך החברה, עם הניסיון והמשאבים שלה, תוכל לארגן את יום הגיבוש בהתאם.

טים דיינמיקס – ימי גיבוש בהתאמה אישית וברמה הגבוהה ביותר:

טיפ דיינמיקס תשמח לארגן עבורכם את יום הגיבוש החלומי, האטרקטיבי והמלא באקשן וכל טוב. כל מה שאתם צריכים במקום אחד. החברה שמה דגש על מקצועיות, אמינות, שירות הרמה הגבוהה ביותר וכמובן חדשנות. אנו מציעים עשרות פעילויות מקוריות ואטרקטיביות שיתרמו לגיבוש וההנאה של העובדים ואף ניתן לשלב את תכני ומאפייני העסק בפעילויות כמו תחומי עיסוק, מיתוג ועוד.

פעילויות אפשריות ליום גיבוש לעובדים

באתר מגוון פעילויות אטרקטיביות ליום גיבוש לעובדים לבחירה החל ממירוצי ג'יפים ומשימות בשטח, דרך פעילויות טריוויה ושעשועונים, סדנא לבניית טילים ושיגורם, המרוץ למיליון עם עשרות משימות אטרקטיביות, המקדש הארור הנחשבת לפעילות אטרקטיביות עם אתרי לימוד חווייתיים ועוד. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם שירות.

ניתן לעקוב אחר הפעילויות שלנו גם בעמוד הפייסבוק שלנו.

אהבתם? שתפו עם החברים.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
Linkdin
ימי כיף לעובדים

ימי כיף לעובדים

ימי כיף לעובדים – זה לא רק לשם הנאה משחקים, כיף, שמחה – לפעמים זה לא בדיוק מה ששייך למקום העבודה. אבל בעצם, למה לא?

יום כיף לעובדים

יום כיף לעובדים

יום כיף לעובדים – כך תטעינו את רמת המוטיבציה מנהלים יכולים להסכים שמעורבות ושימור עובדים נמצאים בראש רשימת העדיפויות שלהם. כל חברה רוצה למשוך ולשמור

קיבלנו את פנייתכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם

נשמח להכיר

תשאירו פרטים או לחצו להתקשרות ישירה

בואו נכיר יותר טוב

תשאירו פרטים או לחצו להתקשרות ישירה