כיצד לתכנן פעילות לבניית צוות\גיבוש עבור כנסים וישיבות

מאמר זה יעסוק בניצול זמן של כנסים או ישיבות לבנייה וגיבוש של הצוות והעובדים. פעילות גיבוש ובניית צוות איכותית יכולה להיות מנוף חזק למסרים ולהבנה של נקודות מפתח העולות בכנס.

לדוגמא, כנס בנושא יזמות שיכלול פעילות הדורשת מהמשתתפים לגלות יוזמה בכדי להצליח, או כנס בנושא תכנון וניהול משא ומתן הדורש מהמשתתפים לנהל משא ומתן כקבוצות או כבודדים, יכול להחדיר את המסרים שבהם עוסק הכנס ולהוות התנסות מעשית המספקת שלל אנאלוגיות ונקודות התייחסות.

יום גיבוש לעובדים

המושג ODT מורכב משני חלקים

ההחלטה באיזו פעילות לבחור או האם בכלל לבחור פעילות יכולה להיות מאתגרת ביותר, כך שאם אתם שוקלים את העניין ברצינות קבלו 5 טיפים לבחירה של אסטרטגיות בניית צוות וגיבוש בכנס הקרוב. ניתן לקיים את הפעילות בשטח האולם או כפעילות ODT במידה ויש מקום.

  1. האם תקיימו תרגיל לבניית הצוות? אם כן, מי יתכנן אותו? תרגילים חווייתיים יכולים להיות מוצלחים מאוד בתור ההתחלה האמצע או סוף הכנס. ברגע שהחלטתם שתקיימו תרגיל חוויתי במהלך הכנס – החליטו מי האחראי על תכנון התרגיל. התכנון, בדרך כלל, מתבצע על ידי מוביל הכנס או על ידי מומחים לבניית צוותים וגיבוש כגון Team Dynamics.
  2. החליטו מהי התוצאה הרצויה מבחינתכם. זהו הצעד הראשון בתכנון פעילות לבניית צוות. אל תקיימו פעילות מבלי לדעת בטרם עת מה אתם רוצים להשיג, המשתתפים ירגישו בכך מייד והתחושה תהייה של בזבוז זמן. ברגע שתדעו מה המטרה, הפעילות תזרום באופן חלק.
  3. תקציב – בניית הצוות לא תמיד חייבת לעלות כסף רב. הזמנה של חברה העוסקת בבניית צוות תדרוש תקציב גדול יותר, אך אין זה הכרחי וביכולתכם לפנות גם  אל כיוונים אחרים. נצלו את שטח המלון או מרכז הכנסים. צרו קשר עם האחראי מטעם המקום על חללים ייחודיים ומעניינים שבהם תוכלו להשתמש כגון, מדשאה גדולה או אולם אחר לפעילויות בניית הצוות שלכם.
  4. חשוב לאפשר ולעודד תקשורת פתוחה בין חברי הצוות בטרם תחל הפעילות. תרגילי היכרות קצרים או שוברי קרח אחרים יגרמו לתקשורת להיות פתוחה וזורמת יותר ולחוויה מוצלחת יותר. כמו כן, חשוב לוודא שחברי הצוות לוקחים ברצינות את הפעילות.
  5. הגדירו את בעלי התפקידים מבעוד מועד ואפשרו לחברי הקבוצה לחלוק את תחושותיהם וחוויותיהם לאחר מכן. ניתן תמיד לחלק את הקבוצה הגדולה לצוותים הפועלים בנפרד על אותן מטרות (לדוגמא, 5 קבוצות שעובדות על בנייה של מגדל בנפרד) או על אותה מטרה (5 קבוצות העובדות בנפרד על פרויקט משותף כגון מכונה הפועלת בכמה מקטעים). במקרה כזה שיתופים מטעם הקבוצות יהיו מפתיעים ומרתקים לקבוצות האחרות ויחשפו מי הצליח, מי נכשל ומי עבד הכי טוב ביחד.

נושאים נוספים

יום גיבוש לעובדים בחו"ל

יום גיבוש לעובדים בחו"ל

יום גיבוש / יום כיף לעובדים הוא לא סתם יום שצריך לשבץ בלוח הפגישות או ביומן של הארגון, לא מדובר על יום עליו צריך לעשות

יום כיף בחורף

יום כיף בחורף

כדי שהחברה תעבוד כנדרש, כל מנכל וכל מנהל, חייב לקחת בחשבון את הלך הרוח בקרב העובדים שלו. להשקיע בעובדים זה לא לאבד כסף, אלא זה

פעולת המירוץ למיליון

פעולת המירוץ למיליון

פעולת המירוץ למיליון – מה זה? על מנת שחבורה תעבוד היטב ביחד, כל החלקים בקבוצה צריכים לעבוד בתיאום מושלם, מתוך ביטחון ואמון של האחד בשני.

קיבלנו את פנייתכם ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם

נשמח להכיר

תשאירו פרטים או לחצו להתקשרות ישירה

בואו נכיר יותר טוב

תשאירו פרטים או לחצו להתקשרות ישירה